OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna 25 maja 2025 r.

 

1.    Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Jakże znamienne słowa kieruje dzisiaj do nas Jezus: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę [...]. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich [...]” (J 14,23-24). Żadną miarą nie można przejść wobec nich obojętnie ani ich zlekceważyć, a tym bardziej odrzucić. Każdemu z nas pozwalają bowiem odpowiedzieć w prawdzie na najważniejsze w naszym życiu pytanie: Czy miłuję Chrystusa?.

2.    Dziękujemy za ubiegłotygodniowe ofiary  z racji III niedzieli na potrzeby gospodarcze parafii. Łącznie zebrano 6707zł.

3.    Kończy się miesiąc maj poświęcony szczególnej czci NMP. Tych, którzy jeszcze nie zdążyli, zapraszamy do udziału w Maryjnych nabożeństwach, szczególnie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej oraz rodziców i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania - dzisiaj jeszcze o 15.30, a w tygodniu o 16.30.

4.    Kolejna próba przed I Komunią Św. - w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Próba przed Rocznicą Komunii Św. - we wtorek po wieczornej Mszy św.

Katecheza dla bierzmowanych w środę - rozpoczynamy Mszą św. o 17:00.

Spowiedź przed I Komunią Św. - we czwartek o 17:30. Rozpoczynamy nabożeństwem pokutnym.

5.    W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić:

- w poniedziałek 26.05 – w liturgii Kościoła wspominamy Św. Filipa Neri. Jest to również doroczny Dzień Matki;

- we czwartek 29.05. wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej;

- w sobotę 31.05 – przypada Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11:00.

6.    W piątek 30 maja rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym.

7.    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.    Trwa Jubileusz Zwyczajny Roku 2025. Korzystajmy z wielkiego daru łaski jaki otrzymaliśmy. Nasze sanktuarium, jako kościół jubileuszowy jest miejscem, w którym możemy każdego dnia uzyskiwać odpusty, jeśli będziemy je pobożnie nawiedzać i spełniać warunki otrzymania odpustu.

9.    Pod Hasłem: „Matko, wejdź w życie naszych rodzin”, trwa duchowe przygotowanie do Jubileuszu 50-cio lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia przez nawiedzenie naszych rodzin  kopią Jej czcigodnego wizerunku. Matka Boża nawiedza rodziny Czyżówki.

10.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Krystian Celej, zamieszkały w Mokrosęku, parafia tutejsza i Wiktoria Moskwa, zamieszkała w Nowym Goździe, parafia Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe, zapowiedź druga. Jeśli ktoś znałby przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

11.W dalszym ciągu przypominamy o zwracaniu wypełnionych kart opiekuna grobu oraz przekazywanie tej informacji osobom spoza naszej parafii.

12.Dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu posprzątały kościół. W przyszły czwartek 29 maja na godz. 19.30 do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

13.Dziękujemy mieszkańcom Chruściechowa za prowadzenie codziennej modlitwy różańcowej w naszym Sanktuarium w minionym tygodniu i zapraszamy wiernych do coraz liczniejszego udziału. W dniu dzisiejszym modlitwę rozpoczyna Czyżówka, a w następną niedzielę Jakubów.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

15.Za wszystkie dary i złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

16.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mariana Miziołka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.